Bank Spółdzielczy w Miliczu bliżej mieszkańców Wrocławia

W sobotę 12 września wrocławski Oddział Banku Spółdzielczego w Miliczu brał udział w dwóch imprezach rekreacyjno-edukacyjnych na terenie Wrocławia. Pierwszą zorganizowała Biblioteka Publiczna, a drugą – parafia pw. Ducha Św. przy ul Bardzkiej.

246440 

Już przed południem rozpoczął się Piknik pod Biblioteką GRAFIT przy ul. Namysłowskiej (Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 5). Pod gmachem Biblioteki rozlokowano czytelnię w plenerze, gdzie na wygodnych leżakach i poduchach zarówno dzieci, jak i dorośli mogli czytać wybrane i polecane przez bibliotekarzy książki i czasopisma. Mali czytelnicy mogli również zagrać w klasy, wielkoformatowe kółko i krzyżyk, wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz stworzyć za pomocą kredy na chodniku rysunki ilustrujące legendy wrocławski. Okazało się, że malowanie kredą jest ponadczasową zabawą, która sprawia taką samą radość dzieciom, jak 20 czy 30 lat temu.

246442 

Celem imprezy było zachęcenie dzieci do czytania i wartościowego spędzania wolnego czasu – również z rodzicami. Zorganizowano zajęcia ruchowe przy muzyce oraz Rodzinny Turniej Gier Planszowych, który udowodnił, że tego typu gry są równie pasjonujące jak te komputerowe, a co więcej – mogą być wspólną zabawą z rodzicami czy rówieśnikami. Nie zabrakło spotkania z pisarką dziecięcą – Agnieszką Gil – oraz warsztatów z psychologiem Łukaszem Draczem pt. "Chroń niewinność swojego dziecka". Bardzo ciekawe okazały się warsztaty genealogiczne ze Śląskim Towarzystwem Genealogicznym.

Zabawa przy muzyce zorganizowana została przez zawodowych animatorów, a pracownicy wrocławskiego oddziału Banku rozdawali gadżety, ulotki reklamowe, a także zorganizowali minikonkurs plastyczny i konkurs układania puzzli, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Bank Spółdzielczy w Miliczu opracował również wspólnie z Biblioteką Publiczną we Wrocławiu kolorowe zakładki do książek promujące czytelnictwo, które trafią do czytelników kilku filii Biblioteki we Wrocławiu.

246444 

Równie udany okazał się Festyn parafialny dla dzieci, młodzieży oraz rodzin, którego organizatorem była Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Ducha przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu. W ramach festynu odbyła się loteria fantowa oraz konkursy dla dzieci: plastyczny, muzyczny i wędkarski – ten okazał się doskonałą zabawą, bo najmłodsi mogli łowić zabawkowe rybki w minibasenie. Impreza prowadzona przez klauna wzbudziła duże zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców, szczególnie wśród dzieci szkolnych. Rodzice z kolei mieli okazję zapoznać się z ofertą Banku, otrzymali gadżety i ulotki reklamowe. Impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, przy grillu, kawie i zimnych napojach oraz przepysznych domowych wypiekach.

246443

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1691
1 USD3.6858
1 CHF3.6774
1 GBP4.6216
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej