Bank Spółdzielczy w Miliczu na VI Rajdzie Druha Bolka

W sobotę 27 maja odbył się VI rajd upamiętniający wielkiego społecznika, wychowawcę harcerzy oraz propagatora sportu i turystyki – druha Bolesława Zajiczka. W tym roku sponsorem rajdu oraz współorganizatorem atrakcji został wraz z firmą Art-Zbyt Bank Spółdzielczy w Miliczu.

Druh Bolek mimo niepełnosprawności stał się tak ważną postacią dla Ziemi Milickiej, że jego przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu już po raz szósty zorganizowali upamiętniający go rajd rowerowy. W tym roku sponsorami rajdu zostały dwa podmioty świętujące swój jubileusz – firma ArtZbyt i Bank Spółdzielczy w Miliczu. Nie tylko zapewniły posiłki i wartościowe nagrody, ale również zorganizowały piknik dla uczestników trasy rodzinnej w Rudzie Milickiej.

Firma ArtZbyt zadbała o tor przeszkód dla rodzinnych drużyn, a pracownicy BS Milicz – Paweł Flaga i Magdalena Fortuniak prowadzili konkursy związane z pieniędzmi – furorę zrobił rzut sakwą wypełnioną groszówkami o wartości 25 zł, bieg w workach bankowych i przeciąganie liny. Rodziny, które zgłosiły się do konkursu, musiały wymyśleć jak największą rodzinę wyrazów do słowa Bank. Tę konkurencję wygrała rodzina p. Janosiów – ich rekord to 24 słowa! Najdalej sakwą z pieniędzmi rzucił Wojciech Piskozub – 21 metrów.

Nagrodami wręczanymi na mecie rajdu w Kreatywnym Ośrodku Multifunkcyjnym były torby podróżne, plecaki, etui rowerowe na telefon i czapeczki z logo BS Milicz. Każdy uczestnik rajdu otrzymał też od Banku smycz i pączka, a gadżety z logo Banku można było wylosować w loterii. W Rajdzie brali również udział pracownicy Banku Spółdzielczego w Miliczu, którzy jak zawsze stworzyli zgraną drużynę. Co prawda bankowcy przegrali z „resztą świata” w turnieju przeciągania liny, ale i tak rajd dostarczył im wiele radości i satysfakcji, podobnie jak pozostałym uczestnikom.

Zdjęcia z pikniku pojawiły się również na stronie http://rudamilickabarycz.pl sołectwa Ruda Milicka, na którego terenie rekreacyjnym rozgrywane były konkurencje.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej