Bank Spółdzielczy w Miliczu odznaczony podczas obchodów 25-lecia milickich Kresowiaków

W sobotę 5 listopada w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu ćwierćwiecze swego istnienia świętował milicki Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Był czas na życzenia, podziękowania i odznaczenia oraz bogatą część artystyczną.

Aulę milickiego liceum wypełnili członkowie i sympatycy Klubu, władze samorządowe i zaproszeni goście, którzy na ręce obecnego prezesa Klubu Michała Folmera złożyli gratulacje i życzenia wielu sukcesów dla wszystkich członków Klubu.

Podczas uroczystości prezes Michał Folmer wręczył pamiątkowe odznaczenia dla osób i instytucji, które w szczególny sposób wspierały aktywność milickich Kresowiaków. Odznaczenie otrzymał m.in. Bank Spółdzielczy w Miliczu, reprezentowany na uroczystości przez prezes Zarządu Katarzynę Misiak. Milicki BS od początku powstania Klubu wspierał jego działalność, która nie ograniczała się tylko do misji edukacyjnej, ale obejmowała również fundowanie tablic pamiątkowych, pomoc w renowacji cmentarzy polskich na Kresach, spotkania integracyjne i wsparcie finansowe dla parafii w Bóbrce na Ukrainie.

270153

Uroczystość wzbogaciła bogata część artystyczna – występ chóru uczniów I LO w Miliczu i Gimnazjum AD Astra oraz działającego od 1999 r. zespołu muzycznego „Lwowska Fala”. W szkolnej auli zabrzmiały najpiękniejsze lwowskie piosenki, które o łzy wzruszenia przyprawiły zarówno tych, „których serce zostało we Lwowie”, jak i wielu sympatyków Kresów.

270471 

Autor zdjęć: Łukasz Gościniak

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej