Bank Spółdzielczy w Miliczu partnerem projektu Miasto Dzieci

Bank Spółdzielczy w Miliczu z ogromną przyjemnością przyjął zaproszenie organizatorów i stał się partnerem projektu Miasto Dzieci, który rozpoczął się 21 lipca w Kreatywnym Ośrodku Multifunkcyjnym w Miliczu. Projekt obejmuje dwa czterodniowe turnusy, w których weźmie udział prawie 600 dzieci z gmin Milicz oraz Krośnice, i zakończy się 30 lipca.

243701243708 

Bank Spółdzielczy w Miliczu stał się nie tylko sponsorem tej imprezy i jednym z pracodawców, u których dzieci mogły zarabiać pieniądze. Był również ważną instytucją w Mieście Dzieci, gdyż właśnie z Banku pracodawcy pobierali kwoty przeznaczane na wynagrodzenie dla dzieci, a mali pracownicy wpłacali zarobione przez siebie pieniądze na lokatę. Walutą wymyśloną przez organizatorów specjalnie na potrzeby tego projektu stał się tauron, a oprocentowanie wynosiło aż 20%. Dzieci nie tylko uczyły się, że pieniądze nie spadają z nieba i trzeba na nie zapracować, ale również że warto wpłacić je na lokatę do banku, bo dzięki temu wypłacą znacznie większa kwotę. Jednym słowem – warto oszczędzać! Mali pracownicy w lot pojęły tę prostą zasadę i przed ladą Banku Miasta Dzieci ustawiały się tłumy klientów.

g

Te dzieci, które trafiły do Banku Spółdzielczego jako pracownicy, uczyły się właściwego pieczętowania kopert oraz zszywały druczki przelewów, przy okazji ucząc się, co to jest przelew, co to wpłata, jak je poprawnie wypełnić oraz ile cyfr ma numer rachunku bankowego. Poznawały również zabezpieczenia chroniące banknoty przed fałszowaniem, a śledzenie kolejnych pułapek na fałszerzy było fascynująca zabawą. Każdy pracownik banku musi jednak przede wszystkim dobrze liczyć, dlatego dzieci mogły sprawdzić swe umiejętności, a potem zobaczyć, jak liczy monety maszyna licząco-sortująca. Godzina pracy dzięki zajęciom edukacyjnym prowadzonym przez pracowników mijała błyskawicznie, a wielu małych pracowników wychodząc, zapewniało, że w Banku Spółdzielczym w Miliczu pracowało im się najlepiej.

f

f1

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej