Bank Spółdzielczy w Miliczu partnerem książki "Dolnośląskie podróże z historią"

W ostatnich dniach na rynku wydawniczym ukazała się niezwykła dwujęzyczna publikacja, która jest połączeniem przewodnika z kroniką dziejów kilku arystokratycznych rodów Śląska. Partnerem projektu stał się Bank Spółdzielczy w Miliczu, od lat wspierający publikacje związane z historią i kulturą Doliny Baryczy i Dolnego Śląska.

Autorem publikacji jest Ireneusz Kowalski – miliczanin obecnie mieszkający w Niemczech, doktor historii, autor wielu książek, przewodników i kronik opisujących dzieje dawnego powiatu milicko-żmigrodzkiego i Śląska. Ponieważ w historii najbardziej pasjonujący są ludzie, od lat szczególnie interesują go arystokratyczne rody niemieckie, które kształtowały tę część tzw. Ziem Odzyskanych.

Odzwierciedleniem tej pasji jest jego najnowsza publikacja, będąca przewodnikiem po najciekawszych miejscach dolnośląskiej części Doliny Baryczy – Miliczu, Sułowie, Cieszkowie, Żmigrodzie, Prusicach, ale także po położonych dużo dalej na południowy zachód Książu i Krzyżowej. Kluczem do odkrywania tych miejsc są ich dawni gospodarze – arystokratyczne rody, których burzliwe dzieje są pasjonującym odniesieniem, wzbogacającym typowe zwiedzanie zamków czy pałaców. Dzięki licznym anegdotom, opisom, a nawet wywiadom z sędziwymi przedstawicielami arystokratycznych rodów proponowana przez autora podróż po Dolnym Śląsku staje się fascynującą podróżą w czasie.

Wydawcą publikacji, wzbogaconej zarówno o aktualne, jak i archiwalne zdjęcia i pocztówki dokumentujące miejsca i związanych z nimi ludzi, jest Fundacja Frankonia, a Bank Spółdzielczy w Miliczu stał się partnerem tego ciekawego projektu, wydanego jednocześnie po polsku i niemiecku.

262054

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej