Bank Spółdzielczy w Miliczu partnerem publikacji o dziejach rybactwa w Dolinie Baryczy

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy wydało właśnie bogato ilustrowaną monografię „Historie ze smakiem”, poświęconą dziejom rybactwa w Dolinie Baryczy. Partnerem publikacji autorstwa Grzegorza Sobela, wydanej pod redakcją Joanny Lamparskiej, jest Bank Spółdzielczy w Miliczu.

254717 


Bank Spółdzielczy w Miliczu od połowy lat 90. jest partnerem wielu inicjatyw podejmowanych przez Fundację Doliny Baryczy i Partnerstwo dla Doliny Baryczy, stając się m.in. Honorowym Darczyńcą Programu „Działaj Lokalnie”, aktywizującego społeczność wiejską. Dlatego gdy Partnerstwo dla Doliny Baryczy zwróciło się z propozycją, by Bank stał się sponsorem i partnerem działań zmierzających do wydania monografii na temat historii rybactwa w Dolinie Baryczy, od razu spotkała się ona z aprobatą Zarządu.

Książka dra Grzegorza Sobela – autora wielu publikacji historycznych i kulinarnych dotyczących Wrocławia i Dolnego Śląska – to fascynująca wyprawa przez wieki, której głównym bohaterem jest karp. Jest ona wzbogacona nie tylko starymi rycinami, mapami, zdjęciami czy pocztówkami z kolekcji Mariana Wójcika i Piotra Maślińskiego, ale również ponad 60 przepisami kulinarnymi wydobytymi przez autora ze starych książek kulinarnych. Najstarsze przepisy pochodzą z XVI wieku! 

W publikacji znalazł się rozdział pt. „Bank Spółdzielczy w Miliczu – zaufany partner aktywnych działań w Dolinie Baryczy”, przybliżający czytelnikom ideę spółdzielczości bankowej i misję Banku Spółdzielczego w Miliczu, którą jest „świadczenie kompleksowych usług finansowych zapewniających zadowolenie klientów oraz podejmowaniem i wspieraniem inicjatyw mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności”. Konsekwentna realizacja tej misji jest kluczem do zrozumienia, dlaczego Bank Spółdzielczy w Miliczu stał się partnerem tylu lokalnych podmiotów i ich inicjatyw.

Książka „Historie ze smakiem” to ze smakiem wydana historia niezwykłego regionu, jakim jest Dolina Baryczy.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej