Bank Spółdzielczy w Miliczu sponsorem książki o historii Doliny Baryczy

W ostatnim czasie na rynku ukazała się monografia „Powiat Milicko-Żmigrodzki w perspektywie historycznej”. Bogato ilustrowaną pracę zbiorową pod redakcją dra Ireneusza Kowalskiego wydała Fundacja Frankońska, a jednym z głównych sponsorów był Bank Spółdzielczy w Miliczu.

Układ książki został tak skonstruowany, by opowiedzieć dzieje Doliny Baryczy od grodzisk plemiennych i czasów słowiańskich przez państwo piastowskie, kasztelanię książęco-biskupią, księstwo oleśnickie, państwa stanowe, po utworzenie powiatu milicko-żmigrodzkiego.

Publikacja dostarcza czytelnikom wielu cennych informacji, jak kształtowały się losy pogranicza Śląska i Wielkopolski, na którym w toku dziejów powstał powiat milicko-żmigrodzki – największy na Śląsku i cenny gospodarczo ze względu na ogromne zasoby lasów oraz stawów hodowlanych. Monografię wzbogaca opis historyczny poszczególnych miejscowości powiatu, związane z nimi intrygujące legendy, a także barwne i cenne pod względem historycznym mapy, zdjęcia, ryciny i pocztówki.

„Powiat Milicko-Żmigrodzki w perspektywie historycznej” to kolejna publikacja historyczna, której wydanie wsparł finansowo Bank Spółdzielczy w Miliczu. Jest ciekawą propozycją czytelniczą nie tylko dla pasjonatów historii tych terenów, ale też zwykłych mieszkańców zainteresowanych przeszłością swojej wsi, miasta czy powiatu.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej