Bankowcy kolędowali z Juliankami

Wigilia co prawda za kilka dni, ale członkowie Rady i Zarządu oraz emerytowani i obecni pracownicy Banku Spółdzielczego w Miliczu spotkali się jak co roku na początku grudnia, by przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Wszystkim przybyłym wzruszające życzenia złożyła Prezes Zarządu Katarzyna Misiak, która cytując przepiękny „Wiersz staroświecki” ks. Jana Twardowskiego, życzyła: Oby się wszystkie trudne sprawy / porozkręcały jak supełki, / własne ambicje i urazy / zaczęły śmieszyć jak kukiełki”. Pani Prezes gratulowała także współpracownikom sukcesów i dziękowała im za owocną pracę w 2016 r.

Jak na spotkanie wigilijne przystało, nie zabrakło odczytania fragmentu Pisma św., łamania się opłatkiem wigilijnych potraw i… śpiewania kolęd. Ten ostatni zwyczaj – jakże często zaniedbywany w obecnych czasach – stał się duchową ucztą dzięki występowi zespołu Julianki z Ośrodka Kultury w Miliczu pod kierownictwem jego dyrektora Pawła Leśki.

Pan dyrektor zachęcał wszystkich do włączenia się w śpiew, a młode i jasne głosy Julianek wzruszyły słuchaczy i zmobilizowały do kolędowania. Bo cóż bardziej może połączyć ludzi pracujących ze sobą każdego dnia, jeśli nie rodzinny wspólny śpiew bożonarodzeniowych kolęd?

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej