Za nami niezwykle udany 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie powiatu milickiego Orkiestra zagrała w Miliczu, Krośnicach i Cieszkowie – jak co roku przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Miliczu.

1a 

Bank Spółdzielczy w Miliczu kolejny rok z rzędu wsparł Orkiestrę zarówno jako sponsor imprezy, która odbyła się na milickim Rynku, jak i jako instytucja finansowa, której pracownicy na bieżąco od godz. 16.00 liczyli pieniądze spływające do sztabu – i te w postaci przelewów, i te przynoszone w puszkach przez wolontariuszy.

1a 

Pełne ręce roboty mieli pracownicy Filii Banku Spółdzielczego na Milickim Rynku oraz Oddziałów BS w Krośnicach i Cieszkowie, gdzie zorganizowano odrębne imprezy finałowe. Brzęk przesypywanych monet, szum liczarek oraz śmiech i gwar wolontariuszy to niezwykły akompaniament, zupełnie inny niż muzyka zespołów dochodząca ze sceny, ale dla załogi Banku Spółdzielczego – niezapomniany. W akcję liczenia zaangażowanych było 4 pracowników Oddziału w Krośnicach, 4 Filii w Miliczu, 3 Oddziału w Cieszkowie i 6 Centrali Banku w Miliczu.

z

Miłym akcentem podczas licytacji gadżetów – będącej wraz ze Światełkiem do nieba kulminacyjnym momentem imprezy – było wylicytowanie przez prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzynę Misiak piłki z podpisami polskiej reprezentacji siatkarek i kalendarza WOŚP. Pani prezes zrobiła to oczywiście
prywatnie, ale dzięki temu Orkiestra otrzymała dodatkowe wsparcie.

b 

z 

W Miliczu 59 wolontariuszom udało się zebrać 32 699 zł i 81 gr, 15 wolontariuszom w Cieszkowie – 13 661 zł, a 20 wolontariuszom w Krośnicach – 9 065 i 56 groszy, co daje łącznie ponad 55 tys. zł.

254572