BS Milicz wśród fundatorów sztandaru dla SP we Wziąchowie

31 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej we Wziąchowie odbyła się uroczystość przyjęcia sztandaru przez społeczność szkolną. W święcie wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i absolwenci, a symboliczne gwoździe do sztandaru wbili jego fundatorzy, wśród których znalazł się wiceprezes Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Uroczystość odbywająca się w sali sportowej zgromadziła licznych gości – władze samorządowe, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i absolwentów oraz zasłużonych sponsorów, wśród których nie zabrakło Banku Spółdzielczego w Miliczu. Bank reprezentował wiceprezes Zarządu Marcin Żmijewski.

Dyrektor szkoły Małgorzata Posacka w swym przemówieniu podkreślała wyjątkowość uroczystości: „W tej szkolnej sali gimnastycznej spotykają się dziś uczniowie z 1945 roku oraz uczniowie z 2017 roku, tworząc symboliczny łańcuch łączący pokolenia”. Pani dyrektor dziękowała pracownikom szkoły, rodzicom, sponsorom i władzom samorządowym za wsparcie, dzięki któremu mogła spełnić swoją obietnicę z inauguracji roku szkolnego, gdy obiecała, że szkoła będzie miała swój sztandar.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie sztandaru szkoły, który na salę wprowadził poczet sztandarowy złożony z przedstawicieli Rady Rodziców. Rewers sztandaru ma biało-czerwone tło z wyhaftowanym orłem i napisami: „Bóg, Honor, Ojczyzna i Nauka”. Na awersie znajduje się logo szkoły z globusem, nazwa szkoły oraz puste miejsce na patrona, którego wybór ma nastąpić w przyszłości. Po hymnie państwowym i poświęceniu sztandaru rodzice przekazali go na ręce dyrektor szkoły, a ona powierzyła go uczniom. Po ślubowaniu przedstawicieli klas na do symbolicznego wbicia pamiątkowych gwoździ zaproszono fundatorów sztandaru: burmistrza P. Lecha, członka Rady Rodziców K. Nowackiego, wiceprezesa BS M. Żmijewskiego, nieobecnego na uroczystości nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz J. Łabudę, właściciela Piekarni Gądkowice Edwarda Rybkę oraz współwłaściciela Art-Zbytu Bogdana Michalaka.

Ostatnią część uroczystości wypełniły występy artystyczne uczniów, które przeniosły gości do czasów, gdy uczniowie uczyli w starych drewnianych ławach z kałamarzami. Po uroczystości gości zaproszono na poczęstunek, a dzieci i młodzież na piknik na boisku szkolnym.

Kursy walut

Kursy walut2019-01-15 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1563
1 USD3.6320
1 CHF3.6595
1 GBP4.6453
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej