Dobry rok podopiecznej Banku Spółdzielczego w Miliczu

Rok 2015 był bardzo pracowity dla podopiecznej Banku Spółdzielczego w Miliczu młodej tenisistki stołowej Soni Gendery. Trzynastoletnia Sonia zdobyła tytuł Absolwenta Roku, stypendium wojewódzkiego programu „zDolny Śląsk” i rozpoczęła naukę w gimnazjum, z powodzeniem łącząc ją z treningami we wrocławskim Klubie Uczelnianym AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz udanymi startami na zawodach.

253725 

Miniony rok przyniósł Soni wiele sukcesów sportowych. Za najważniejszy można uznać zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Młodziczek w grze indywidualnej i drużynowej na mistrzostwach, jakie rozegrano w maju 2015 r. w Luboniu. Wcześniej w tych samych kategoriach Sonia została Mistrzynią Dolnego Śląska. Młoda miliczanka zdobyła również złoty medal w grze indywidualnej i grupowej na VIII Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sonia dwukrotnie w ciągu roku znalazła się w gronie ośmiu najlepszych kadetek Polski i 33 najlepszych juniorek – warto podkreślić, że jej rywalki w tych kategoriach wiekowych są od niej dużo starsze. Fakt ten docenił Polski Związek Tenisa Stołowego, powołując Sonię na Zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorek w Gdańsku.

253726 

Sonia brała również udział w turniejach międzynarodowych, zdobywając medale indywidualnie i drużynowo na Litwie, Słowacji w Czechach i Polsce – w Dzwonkowie, gdzie w grze indywidualnej wywalczyła I miejsce. Wyjazdy zagraniczne Sonii nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów, m.in. Banku Spółdzielczego w Miliczu. Możliwość gry ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami jest dla Soni bardzo ważna, gdyż tylko w ten sposób może się rozwijać. Nieocenione są również rady doświadczonych trenerów, z którymi Sonia pracuje zarówno we wrocławskim klubie, jak i na zgrupowaniach czy zawodach.

253727 

Mimo wielogodzinnych treningów i częstych wyjazdów na turnieje i zgrupowania Sonia uzyskała wybitne wyniki w nauce i ze średnią 5,75 zdobyła tytuł Absolwenta Roku Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, została stypendystką programu zDolny Śląsk, a od września rozpoczęła edukację w Społecznym Gimnazjum IT w Miliczu. Sonia wraz ze swoim ojcem Rafałem regularnie spotyka się z Panią Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Katarzyną Misiak i opowiada o swoich kolejnych sukcesach sportowych – oby w 2016 roku było ich jak najwięcej!

253728

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej