Dzień Przedsiębiorczości w Banku Spółdzielczym w Miliczu

25 marca odbyła się dwunasta edycja Dnia Przedsiębiorczości, w której – jak stało się tradycją od kilku już lat – brał udział Bank Spółdzielczy w Miliczu. Milicki oddział naszego banku gościł tego dnia 15-osobową grupę młodzieży klas III Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu pod opieką nauczycieli i koordynatorki projektu w Zespole Szkół – p. Krystyny Dutkowiak.

229925 

Ponad dwuipółgodzinna wizyta uczniów w Banku rozpoczęła się w sali konferencyjnej, gdzie młodych gości powitała prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Misiak i pracownicy Banku. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację przybliżającą Bank Spółdzielczy w Miliczu, jego historię, misję i cele, ogólne zagadnienia dotyczące bankowości oraz najważniejsze produkty Banku ze szczególnym uwzględnieniem produktów dla młodych ludzi. Pracownicy Banku Spółdzielczego w Miliczu zachęcali młodzież do zakładania własnego konta 18-30 i udziału w Talentowisku – projekcie edukacyjnym koordynowanym przez Banki Spółdzielcze zrzeszone w Grupie BPS. Następnie oprowadzili młodzież po placówce, wyjaśniając, na czym polega praca w bankowości. Młodzi goście mogli przyjrzeć się pracy banku niejako od kuchni, np. zobaczyć wnętrze bankomatu, zadawali też wiele pytań. Na pożegnanie otrzymali gadżety promocyjne Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Dzień Przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który ma na celu ułatwić młodym ludziom podjęcie trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy i zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. Pozwala im to zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu i dostrzec związek pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową.

Kariera bankowca w obecnych czasach jest marzeniem wielu młodych ludzi, jednak ważne jest, by zdawali sobie oni sprawę, że furtką do realizacji ich marzeń jest pilna nauka i mądry wybór kierunku dalszej edukacji.

Kursy walut

Kursy walut2019-01-15 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1563
1 USD3.6320
1 CHF3.6595
1 GBP4.6453
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej