Jubileusz 70-lecia ZSiP w Krośnicach i tytuł Przyjaciela Szkoły dla Banku Spółdzielczego w Miliczu

7 listopada Zespół Szkół i Przedszkola im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnicach świętował Jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Podczas uroczystości Bankowi Spółdzielczemu w Miliczu nadano zaszczytny tytuł Przyjaciela Szkoły, a prezes Zarządu Banku Katarzyna Misiak odebrała pamiątkową statuetkę.

249642
Obchody jubileuszu rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Krośnicach, a potem – już w murach Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach – odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Krośnice i powiatu milickiego, dyrektorzy placówek oświatowych, reprezentanci firm oraz instytucji współpracujących ze szkołą, a przede wszystkim nauczyciele, uczniowie, absolwenci i rodzice. Gości powitała dyrektor zespołu Pani dyrektor Wiesława Wysopal, która zaprosiła wszystkich zgromadzonych na część artystyczną pod hasłem przewodnim „ogród wspomnień”. 

249643 

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie przed obecną dyrektor Wiesławę Wysopal kwiatów byłym dyrektorom krośnickiej Szkoły oraz uhonorowanie trzech instytucji zaszczytnym tytułem Przyjaciela Szkoły. Tytuł otrzymali: firma Art.-Zbyt, ZPHU Piekarnia Olek oraz Bank Spółdzielczy w Miliczu, który został doceniony za wieloletnią współpracę edukacyjną i finansowe wspieranie wielu inicjatyw Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach. Pamiątkową statuetkę odebrała Prezes Zarządu Katarzyna Misiak, której towarzyszył dyrektor krośnickiego Oddziału Banku Spółdzielczego w Miliczu Zygmunt Rupociński.

249645 Pani Prezes zapewniła, że bardzo ceni sobie to wyróżnienie i że Zarząd Banku z przyjemnością będzie kontynuował współpracę z krośnicką Szkołą, która pełni ważną rolę w kształtowaniu wiedzy, szeroko pojętej kultury i patriotyzmu lokalnej społeczności.

249664

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej