Kiermasz wielkanocny na szczytny cel

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie w ramach tegorocznej edycji konkursu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych zorganizowali kiermasz wielkanocnych ozdób świątecznych, z którego dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

256639 

Wspólne zdobywanie pieniędzy na szczytny cel – taka idea przyświeca gimnazjalnemu etapowi konkursu TalentowiSKO, którego koordynatorem w powiecie milickim jest Bank Spółdzielczy w Miliczu. Młodzież sułowskiego Gimnazjum, która w ubiegłym roku była jednym z laureatów konkursu, również i w tym roku podjęła wyzwanie, a za cel charytatywny wybrała tych, którzy sami nie mają szans na zdobycie środków i mogą liczyć tylko na otwarte serca ludzi – bezdomne psy ze schronisk w Krotoszynie i Wrocławiu.

Uczniowie klas I-III Gimnazjum w Sułowie, działający pod opieką p. Renaty Pałki, zrobili przepiękne i pomysłowe ozdoby, które mogą stać się wielkanocną ozdobą każdego domu: stroiki na stół i drzwi, palmy wielkanocne, ręcznie malowane jaja, koszyczki, gniazdka – jednym słowem: cudeńka. Podczas kiermaszu zaprezentowali również prace na konkurs ozdób świątecznych, wśród których znalazły się najbardziej efektowne ozdoby, na czele z wielkanocnym zającem z loomu.

256638

256642

Dzięki Talentowisku młodzież mogła nauczyć się tworzyć niebanalne ozdoby, które wprowadziły całą szkołę w świąteczny nastrój, a także nauczyć się wspólnego działania na rzecz potrzebujących. Bo pieniądze mogą być nie tylko oznaką bogactwa, ale potężnym środkiem do czynienia dobra. Sułowska młodzież już to wie…

256641

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1710
1 USD3.6817
1 CHF3.6826
1 GBP4.5957
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej