Niezwykła wystawa w milickim oddziale Banku

Sala operacyjna Banku Spółdzielczego w Miliczu zyskała w ostatnich dniach niezwykły wygląd dzięki świątecznej wystawie, której pomysłodawcami i wykonawcami byli członkowie Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy.

229929 

W dobrze widocznym dla klientów miejscu sali operacyjnej Banku stanął wielkanocny stół udekorowany ręcznie rytowanymi pisankami autorstwa Anny Cherubin z Wróblińca, stroikami, kompozycjami z wiosennych kwiatów i wykonanymi ręcznie serwetami. Nie zabrakło też na nim świątecznych wypieków krośnickiej piekarni Wiesławy Olek i ekologicznych miodów Łukasza Sobańskiego z Dziadkowa, dekoratorka Anna Wybierała zadbała zaś o efekt artystyczny.

229928 

Stół to nawiązanie do dziedzictwa kulturowego pochodzącej w przeważającej mierze z Kresów i Wielkopolski ludności Doliny Baryczy, ale także symbol zgody i wspólnoty. A właśnie wzorowo układająca się współpraca pomiędzy Bankiem Spółdzielczym w Miliczu a Stowarzyszeniem stała się powodem do wyróżnienia milickiej placówki tą niezwykłą wystawą. Bank Spółdzielczy w Miliczu – zgodnie ze swoją misją – od lat wspiera lokalne stowarzyszenia oraz rolników i przedsiębiorców, którzy prowadzą gospodarstwa agroturystyczne oraz pokoje gościnne. Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy otrzymało finansowe wsparcie od Banku na modernizację strony internetowej www.dolinabaryczy.pl, na której turyści będą mogli zapoznać się z ofertą 28 gospodarstw agroturystycznych zrzeszonych w stowarzyszeniu i atrakcji przyrodniczo-kulturowych Doliny Baryczy.

229930 

Poprzez wystawę i umieszczony przy niej banner oraz ulotki informacyjne Stowarzyszenie chce się również promować w lokalnej społeczności. Wystawa jest jednak przede wszystkim gestem podziękowania i sympatii dla banku, który – tak jak Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy – działa na rzecz lokalnej społeczności, aktywizując ją do podejmowania działalności gospodarczej i działań na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Dlatego właśnie w centralnym miejscu wystawy znalazły się życzenia świąteczne dla Zarządu oraz pracowników Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy znajdziecie Państwo na stronie www.dolinabaryczy.pl lub uzyskacie pod numerem telefonu 608 120 774 lub 508 720 943.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej