Płatności mobilne telefonem komórkowym w technologii HCE

Z przyjemnością informujemy, że od 25.09.2017 r. dla klientów indywidualnych Banku Spółdzielczego w Miliczu zostanie wprowadzona  możliwość płatności mobilnych telefonem komórkowym w technologii HCE. Płatności te umożliwiają klientom szybkie i wygodne płacenie smartfonem z aplikacją HCE w sposób analogiczny do płatności kartą zbliżeniową. Usługa ta jest bezpłatna i dotyczy wybranych kart debetowych. Aktualnie z tych płatności mogą korzystać wyłącznie klienci posiadający kartę:

  1. Naklejka zbliżeniowa VISA
  2. Karta VISA Classic Debetowa PAY WAVE
  3. Karta VISA Classic Debetowa

W najbliższym czasie ma zostać udostępniona płatność mobilna również dla kart debetowych Mastercard. W przypadku pojawienia się poszerzonej listy produktów kartowych, które umożliwią płatności mobilne telefonem, wystosowany zostanie komunikat informujący.

Usługa płatności mobilnych w technologii HCE jest dostępna dla smartfonów z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 lub nowszej. Obecnie usługa nie dotyczy telefonów z systemem IOS (iPhone), Windows Mobile, Symbian.

Zbliżeniowo można płacić smartfonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe zwykłymi kartami. Tego typu płatności są obsługiwane w Polsce aż przez około 90% terminali. Dodatkowo za pomocą telefonu można dokonać zbliżeniowo wypłaty w tych bankomatach, które posiadają taką funkcję i obok klawiatury mają specjalnie oznaczone miejsce, gdzie należy przyłożyć telefon lub kartę zbliżeniową.

W celu dokonania transakcji wystarczy tylko przyłożyć odblokowany telefon do terminala płatniczego, a kwotę powyżej 50 złotych potwierdzić dodatkowo numerem PIN, który jest wprowadzany na terminalu płatniczym.

Szczegółowe informacje nt. wymagań technicznych, aktywacji usługi, sposobu dokonywania płatności oraz zasad bezpieczeństwa znajdą Państwo w zakładce: Klienci Indywidualni/Karty/Płatności mobilne w technologii HCE pod bezpośrednim linkiem:

http://www.bsmilicz.com.pl/klienci-indywidualni/karty/platnosci-mobilne-hce

Znajdą tam Państwo również materiały pomocnicze: Podręcznik użytkownika, film nt. zalet technologii HCE i film instruktażowy nt. aktywacji usługi.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej