Podsumowanie IX edycji programu Działaj Lokalnie

W poniedziałek 29 lutego w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu odbyło się podsumowanie IX edycji programu Działaj Lokalnie, którego Honorowym Darczyńcą jest Bank Spółdzielczy w Miliczu.

256361 

W uroczystej gali podsumowującej edycję 2015 wzięli udział darczyńcy programu, włodarze i przedstawiciele gmin objętych obszarem działania Ośrodka Działaj Lokalnie, przedstawiciele ośrodków kultury i bibliotek oraz reprezentanci grup realizujących projekty w podsumowywanej edycji. Bank Spółdzielczy w Miliczu reprezentowała prezes Zarządu Katarzyna Misiak.

Program Działaj Lokalnie wspiera i pobudza aktywność mieszkańców terenów wiejskich dzięki przyznawanym grantom w ramach Lokalnych Konkursów Grantowych. Jego pomysłodawcami i realizatorami w skali kraju są Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a koordynatorami w skali lokalnej – Ośrodki Działaj Lokalnie. W Dolinie Baryczy funkcję tę pełni Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

256302 

W 2015 roku w Dolinie Baryczy o dofinansowanie ubiegało się aż 49 wnioskodawców, którzy złożyli wnioski na kwotę 248 274,93zł. Do realizacji wybrano 13 projektów. Kwota dotacji przeznaczona na ten cel wyniosła 55 000 zł. Prezes Partnerstwa p. Inga Demianiuk-Ozga opowiedziała o źródłach finansowania Programu, który poza środkami pochodzącymi od ogólnopolskich realizatorów programu utrzymuje się dzięki wsparciu darczyńców, składkom samorządów, środkom Partnerstwa oraz odpisom 1% podatku i darowiznom.

256301 

Prezes Demianiuk-Ozga wraz z przedstawicielami Zarządu Partnerstwa p. Martą Kamińską oraz p. Janem Bernackim wręczyła na ręce prezes Zarządu Katarzyny Misiak podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Miliczu, który jest stałym darczyńcą i partnerem Programu, dla Spółki TARCZYŃSKI S.A., a także dla samorządów lokalnych, którzy wspierają Partnerstwo w działaniach promocyjno-informacyjnych oraz finansowych, poprzez uiszczanie składek członkowskich.

256362 

Dalszą część gali wypełniły pokazy kilku projektów zrealizowanych w ramach programu Działaj Lokalnie. Zaprezentowali się:
- Stowarzyszenie Viva Art. z Twardogóry z projektem pt. „Muzyczny spacer po Twardogórze”,
- Stowarzyszenie Miłośników Ogólnopojętej Kultury z projektem pt. „Mobilne Studio Radiowe”,
- Przedstawiciele Inicjatywy Słączno z projektem pt. „ Słączno rzeźbą słynie”,
- Stowarzyszenie „Rozwój i Edukacja” sołectwa Janków Przygodzki wraz z Zespołem Tańca Ludowego „Kosynierzy” i przyjaciele, z projektem pt. „Podarcie spódnicy”,
- Stowarzyszenie „leśne dziady" z projektem pt. „Osada Leśnego Dziada”.

256363 

Podczas prezentacji nie zabrakło ciekawych występów artystycznych, śpiewu, tańca i wielu wypowiedzi, które z pewnością będą stanowiły cenną inspirację do kolejnych działań. Wszystko to odbywało się w otoczeniu wspaniałej wystawy zdjęć oraz przedmiotów będących efektem realizowanych projektów.

Zdjęcia: Łukasz Gościniak oraz Marcin Skiba - Archiwum Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej