Przedświąteczne wydarzenia MSPDiON z Bankiem Spółdzielczym w Miliczu

W ramach stałej współpracy Banku Spółdzielczego w Miliczu z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych prezes Zarządu Katarzyna Misiak wzięła udział w dwóch przedświątecznych wydarzeniach, organizowanych dla podopiecznych Stowarzyszenia.

252014 

Pani Prezes 9 grudnia wzięła udział w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych w zespole klasowym I-III, których tematem była „Magia Świąt”. Zajęcia miały charakter otwarty i uczestniczyli w nich goście zaproszeni przez uczniów – przedstawiciele samorządu, szkół i służby zdrowia i właśnie Banku Spółdzielczego, wieloletniego partnera Stowarzyszenia. Uczniowie przy wsparciu zaproszonych gości wykonywali ozdoby choinkowe. Wspólna praca i ubieranie choinki dostarczyły zarówno dorosłym, jak i dzieciom wiele radości, a kulminacyjnym momentem były odwiedziny Świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty.

252019 

Dzień później, 10 grudnia prezes Zarządu Katarzyna Misiak wzięła również udział w pokazowym turnieju bocci kończącym projekt pn. „Aktywni (nie)pełnosprawni”, realizowany w ramach konkursu dotacyjnego pt. „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU”. Projekt realizowany ze środków Fundacji PZU dotyczył aktywizacji osób z niepełnosprawnością poprzez naukę gry w boccię, będącą sportem dostępnym nawet dla osób z głębszymi niepełnosprawnościami. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie i przedszkolaki z Ośrodka prowadzonego przez MSPDiON, uczestnicy Warsztatu Terapii zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy, rodzice, przyjaciele Stowarzyszenia i Zarząd MSPDiON. Turniej rozpoczął się od podziękowań dla sponsorów, następnie był pokaz tańca osób z niepełnosprawnością, po czym rozegrano pokazowy mecz bocci. Najpierw rywalizowali uczestnicy projektu, a później zaproszeni goście. Okazało się, że boccia to sport wręcz doskonały do integracji, w którym rywalizacja osób z niepełnosprawnością i tych bez tego typu problemów jest łatwa do zorganizowania i daje mnóstwo satysfakcji.

Źródło zdjęć: MSPDiON

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej