Sadownicy świętowali w Wierzchowicach

W niedzielę 30 września sadownicy, władze samorządowe, mieszkańcy gminy Krośnice i przyjezdni goście jak co roku dziękowali w Wierzchowicach za udane plony. Na tych niezwykłych sadowniczych dożynkach nie mogło zabraknąć przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Święto Sadów rozpoczęła uroczysta msza święta w zabytkowym kościele w Wierzchowicach, po której władze samorządowe i zaproszeni goście przeszli z towarzyszeniem orkiestry na teren przy parku łączącym Wierzchowice z Krośnicami, gdzie odbyła się dalsza część oficjalnych uroczystości – powitanie gości oraz wręczenie darów dożynkowych przedstawicielom władz gminnych i powiatowych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Misiak oraz dyrektor Oddziału w Krośnicach Roman Kowalczyk. BS Milicz Miliczu był jednym ze sponsorów tej imprezy, a wśród licznych namiotów gospodarstw sadowniczych i ogrodniczych, producentów win, przetworów, olejów tłoczonych na zimno i rękodzieła stanął bankowy namiot promocyjny.

Mieszkańcy gminy i przyjezdni goście mogli zapoznać się z ofertą Banku, a Klienci wziąć udział w ankiecie badającej rozpoznawalność innowacyjnych produktów BS Milicz oraz otrzymać ciekawe gadżety. Na dzieci czekał kącik zabaw z kolorowankami i basenem do łowienia rybek, który okazał się dużą atrakcją.

Święto Sadów w tę słoneczną niedzielę przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów, dla których magnesem okazał się ciekawy program artystyczny i bogata oferta producentów. Bo jabłka z gminy Krośnice zdaniem wielu są najsmaczniejsze.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej