Spływ i sprzątanie Młynówki Sułowskiej z udziałem Banku Spółdzielczego w Miliczu

W piątek 11 września czworo pracowników Banku Spółdzielczego w Miliczu wzięło udział w spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem Młynówki Sułowskiej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”.


W spływie wzięli udział członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia, w tym wspierający je od lat Bank Spółdzielczy w Miliczu, reprezentowany przez Marka Drygasa, Pawła Flagę, Joannę Materac i Adama Kołodziejczyka. Celem akcji było oczyszczenie z sezonowych śmieci jednej z najbardziej dzikich i malowniczych tras kajakowych Doliny Baryczy.

Młynówka Sułowska to odnoga Baryczy – uregulowany ciek wodny, który odpowiada za wyrównywanie poziomu wody w Kompleksie Ruda Sułowska, części ornitologicznego rezerwatu przyrody Stawy Milickie. Przepływa przez jego dziką część od Sułowa do Rudy Sułowskiej, wpływa nieopodal Niezgody do rezerwatu Olszyny Niezgodzkie, a potem – już jako kanał Ługa – ponownie wpada do Baryczy. Uczestnicy spływu mieli okazję płynąć jedną z najbardziej malowniczych tras kajakowych Doliny Baryczy, a aktywny wypoczynek na łonie natury połączyli z celem pożytecznym – sprzątaniem tego ważnego dla bioróżnorodności Stawów Milickich cieku wodnego.

Wody Młynówki Sułowskiej zostały gruntownie spenetrowane i oczyszczone na odcinku Sułów – Ruda Sułowska, a śmieciowe znaleziska zaskoczyły uczestników spływu zarówno pod względem ilości, jak i zdumiewających dowodów braku poszanowania przyrody. Zebraną górę śmieci zapakowano w worki, które zabrała firma Kosz z Wszewilek. Ta ekologiczna akcja, która m.in. dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Miliczu odbyła się w ramach projektu pn. "Sprzątanie kanału Młynówka Sułowska celem ochrony przyrody w powiecie milickim – jak zapewniają organizatorzy – będzie kontynuowana.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 12:00
1 EUR4.1720
1 USD3.6806
1 CHF3.6789
1 GBP4.5991
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej