Spotkania w ramach cyklu „O finansach w bibliotece”

W dwóch terminach – 22 i 24 maja w Bibliotece Publicznej w Miliczu odbyły się spotkania z seniorami w ramach cyklu „O finansach w Bibliotece”, których partnerem był Bank Spółdzielczy w Miliczu.

Prelegentami byli pracownicy milickiego Oddziału BS Milicz – Alina Korzeniowska i Wiesław Łaskarzewski, a w każdym ze spotkań brało udział kilkunastu seniorów działających w różnego typu klubach i stowarzyszeniach i będących stałymi czytelnikami Biblioteki Publicznej w Miliczu.

Pracownicy Banku przedstawili prezentację przybliżającą wiele ciekawych danych statystycznych na temat korzystania grupy 60+ z poszczególnych produktów bankowych oraz ogólnego statusu materialnego polskiego seniora, również na tle innych państw Unii Europejskiej. W swej prezentacji wykorzystali m.in. Raport InfoSenior z początku 2018 r., przygotowany na zlecenie Związku Banków Polskich. Przybliżyli również produkty Banku Spółdzielczego w Miliczu, które – umiejętnie używane – mogą pomóc w sprawnym zarządzaniu budżetem domowym: Konto Senior, Przyjazne Konto dla Klientów ZUS, konto oszczędnościowe POL-Efekt, karty płatnicze VISA i MasterCard, Kredyt Senior oraz płatności internetowe za pomocą systemu eBankNet.

Miliccy seniorzy zadawali wiele szczegółowych pytań nt. opłat za poszczególne usługi oraz zasad korzystania z produktów bankowych, a pracownicy uzmysławiali im, że wiele operacji dokonywanych nie w okienku kasowym, lecz za pomocą bankowości internetowej jest tańszych lub nawet darmowych. Informowali ich również, jak ocenić, czy kredyt ma korzystne warunki oraz jak go odróżnić od „chwilówki”.

Pomysłodawcą cyklu „O finansach w Bibliotece” była dyrektor Biblioteki Publicznej w Miliczu Marlena Grodzińska. Zarząd Banku serdecznie dziękuje całemu zespołowi Biblioteki za owocną współpracę przy organizacji spotkań, które – jeśli pojawi się taka potrzeba – będą kontynuowane.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej