Sukces III edycji TalentowiSKA – znów mamy laureatów w regionie!

W czwartek 16 czerwca w Kreatywnym Ośrodku Multifunkcyjnym odbyło się podsumowanie III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Banków Spółdzielczych TalentowiSKO, który w powiecie milickim koordynuje Bank Spółdzielczy w Miliczu.

261768 

Zebranych gości – uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu milickiego zaangażowanych w program – przywitała Prezes Zarządu Katarzyna Misiak, podkreślając, że spotkanie w KOM-ie jest podsumowaniem 7-miesięcznej aktywności szkół, wspieranej przez Bank Spółdzielczy w Miliczu.

261763 

Zasady programu TalentowiSKO przedstawił w prezentacji Paweł Flaga, który poinformował, że w całej Polsce do konkursów przystąpiło ponad 36 tys. dzieci i młodzieży z 300 szkół podstawowych i gimnazjów oraz 50 szkół ponadgimnazjalnych. W powiecie milickim wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych (343 uczniów), 7 gimnazjów (331 uczniów), 2 szkoły ponadgimnazjalne (21 uczniów), a więc łącznie 695 uczniów. Zaprezentował również, ile wazy główna wygrana, jeśli mielibyśmy zamienić ją na monety.

261765 

Uczniowie szkół podstawowych w ramach konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” mieli zorganizować konkurs o oszczędzaniu i przedstawienie na temat związany z finansami, a także przeprowadzić aukcję charytatywną na określony cel. Gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, w ramach którego przeprowadzali zbiórkę pieniędzy na wybraną akcję społeczną. Licealiści mieli najtrudniejsze zadanie – przystępując do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów”, musieli opisać i przedstawić pomysł na własny biznes. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów dokumentowali wszystkie swoje działania na blogu zamieszczonym na poświęconym konkursowi portalu www.talentowisko.pl. Blogi te również były oceniane przez komisję konkursową.

Uczniowie z powiatu milickiego po raz kolejni dowiedli, że ich pomysły są kreatywne, serca wielkie, a siły do działania – niespożyte. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Misiak z dumą poinformowała, że aż cztery szkoły z powiatu milickiego zostały nagrodzone na szczeblu regionalnym.

W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych, w kategorii szkoły duże II miejsce w regionie zajęła Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Sułowie. Szkoła otrzymała nagrodę 1500 zł, a opiekun SKO Marlena Wasiczko – 500 zł.

261769 

W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc” dla gimnazjów na podium znalazły się aż dwie szkoły z powiatu milickiego. I miejsce w regionie zajęło Społeczne Gimnazjum Ad Astra (Opiekun SKO Pani Agnieszka Partyka-Pieróg). II miejsce Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Bukowicach (Opiekun SKO Pani Beata Kembłowska). Szkoły otrzymały nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 2000 i 1500 zł, a opiekunowie odpowiednio: 700 i 500 zł.

261776 

261777 

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”, organizowanym dla najstarszych uczniów, II miejsce w regionie dolnośląskim zdobyli Domik Sip i Piotr Raczek z I LO im. Armii Krajowej w Miliczu za biznesplan Restauracja „Nutka Smaku”. Jury doceniło profesjonalizm opracowania i oryginalność pomysłu – wspieranie lokalnych grup muzycznych, które dzięki restauracji będą mogły się wypromować.

261779 

Laureaci otrzymali 1500 zł, a Zarząd Banku Spółdzielczego w Miliczu przyznał Opiekunowi SKO Pani Beacie Jaskulskiej nagrodę finansową w wysokości 500 zł za pełną zaangażowania pracę z młodzieżą w ramach programu TalentowiSKO.

A oto wyróżnieni i nagrodzeni przez Bank Spółdzielczy w Miliczu w ramach
programu TalentowiSKO:

W konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”
ZESPÓŁ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA W KROŚNICACH
Opiekun SKO Pani Ewa Pieróg

W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”
GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W SUŁOWIE
Opiekun SKO Pani Renata Pałka

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”
* ALICJA MOCZULSKA z I LO w Miliczu za projekt „Vege Truck” Food truck, oferujący jedzenie wegetariańskie i wegańskie z pojazdu mechanicznego
Opiekun: Pani Beata Jaskulska

* BEATA OKNIAŃSKA I MARCELINA PŁÓCIENNIK z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu za Zakład Opiekuńczo Leczniczy „PEGAZ”
Opiekun grupy Pani Krystynę Dutkowiak

Bank Spółdzielczy w Miliczu chce również podziękować i pogratulować pozostałym szkołom, które przystąpiły do programu TalentowiSKO, a są to:

SZKOŁY PODSTAWOWE
Szkoła Podstawowa w Dunkowej, opiekun SKO – p. Joanna Pochodyła; Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu, opiekun SKO – p. Emilia Laskowska-Janoś, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miliczu, opiekun SKO – p. Anna Zaleska; Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Bukowicach, opiekun SKO – Beata Kembłowska

GIMNAZJA
Gimnazjum im. M. Kopernika w Miliczu, opiekun SKO – Agnieszka Pietrzak; Zespół Szkół im. E. Bojanowskiego w Kuźnicy Czeszyckiej, opiekun SKO – Paulina Pasznicka; Społeczne Gimnazjum IT w Miliczu, opiekun SKO – Alina Iskrzycka; Gimnazjum we Wróblińcu, opiekun SKO – p. Sylwia Furmanek, Gimnazjum w Cieszkowie, opiekun SKO – p. Ewa Pomogier

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1. I Liceum Ogólnokształcące w Miliczu

  • Kamil Nestoruk, Hubert Tokar - Platforma internetowa udostepniajaca e-ksiązki „ExLivris” SA
  • Katarzyna Sikorska, Aleksandra Cymbała, Karolina Glass - Kompleksowa organizacja ślubów i wesel „Kraina ślubów i wesel”
  • Agnieszka Rak Gospodarstwo Agroturystyczne „Malinka"
  • Karolina Pełczyńska, Michał Kubiak, Dominik Mazurkiewicz, Jakub Przybylski Szkoła językowa „beBetter"

2. Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu

  • Marika Kolasa - Wytwarzanie i sprzedaż produktów artystycznych własnoręcznie zrobionych hand-made „Artystyczny Kącik"
  • Aleksandra Rudawska - Hostel „Alexis"
  • Natalia Urbaniak - Kawiarnia „Słodkość"
  • Katarzyna Antkowiak, Katarzyna Wybierała - Biuro Rachunkowe „AXEEL"
  • Weronika Wasielewska - Internetowa sprzedaż kosmetyków naturalnych „Natural Beauty"

Wszyscy uczestnicy programu, a także opiekunowie i dyrektorzy placówek edukacyjnych otrzymali nagrody rzeczowe, których łączna wartość przekroczyła 5 tys. zł, a drugie tyle Bank Spółdzielczy w Miliczu przeznaczył na upominki dla uczniów oszczędzających w SKO.

261780

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej