Sukcesy Soni Gendery - stypendystki Banku Spółdzielczego w Miliczu

Bardzo dobrze rozpoczęła ten rok miliczanka i utalentowana pingpongistka Sonia Gendera, obecnie zawodniczka KU AZS UE I Wrocław, która od trzech lat jest stypendystką Banku Spółdzielczego w Miliczu. Tylko w marcu Sonia wzięła udział w czterech poważnych zawodach.

231832 

W dniach 6-8 marca podczas Międzynarodowego Turnieju na Słowacji w miejscowości Malacky, w którym uczestniczyli zawodnicy z 16 państw, Sonia zajęła bardzo dobre 2. miejsce. Miliczanka po bardzo dobrej grze uległa dopiero w finale reprezentantce Węgier 3:1. Natomiast w turnieju drużynowym stanęła na najniższym stopniu podium.

231835 

Sonia wraz ze swoimi koleżankami z KU AZS UE I Wrocław odniosła również sukces podczas rozgrywanych 12 marca w jej rodzinnym mieście Miliczu Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodziczek, Kadetek i Juniorek. Dziewczęta bez problemów dotarły do finału zawodów Młodziczek i po zaciętej walce pokonały zawodniczki dolnobrzeskiej Rokity, wśród których występuje druga rakieta Polski E. Kwiatkowska, a także M. Chrabąszcz i A. Wiśniewska. Oprócz Soni w składzie drużyny AZS UE I Wrocław wystąpiły Zuzanna Gaworska i Julia Girulska.

231837 

Niezwykle udany okazał się również start Soni podczas III Grand Prix Polski Młodziczek. Wychowanka milickiego Smecza w imponującym stylu pokonała swoje konkurentki, tracąc w turnieju zaledwie jednego seta, i pewnie wywalczyła I miejsce w zawodach. Turniej został rozegrany w pięknej Hali Sportowej obiektu wałbrzyskiego AQUA Parku w dniach 13-15 marca.

231833 

Tydzień później – w dniach 20-22 marca – w Łaziskach Górnych Sonia wystartowała w III Grand Prix Polski Kadetek (a więc starszych od niej gimnazjalistek). Sonia Gendera pewnie przeszła piątkowe eliminacje, w których wystartowało 66 tenisistek, walczących o 16 miejsc, a potem wygrywała kolejne mecze, ulegając dopiero w półfinale. Miliczanka wywalczyła jednak 6. lokatę i zainkasowała sporą liczbę punktów. Dzięki temu w nowym sezonie Sonia otrzyma limit jaki przysługuje 16 najlepszym zawodniczkom.

231834 

Wyjazd i udział w opisanych zawodach był możliwy był dzięki trzem głównym sponsorom: Prezesowi UKS Smecz Milicz Andrzejowi Przybylskiemu, Burmistrzowi Gminy Milicz Piotrowi Lechowi oraz Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzynie Misiak, działającej w imieniu Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej