Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym z Bankiem Spółdzielczym w Miliczu

W środę 26 kwietnia w Gimnazjum w Miliczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, organizowany corocznie przez Komendę Powiatową Policji w Miliczu przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Zarząd BS-u Milicz na uroczystym finale powiatowego etapu Turnieju reprezentował wiceprezes Marcin Żmijewski. Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ma na celu:

 • popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
 • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
 • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W województwie dolnośląskim Turniej realizowany jest w czterech etapach: eliminacje szkolne, powiatowe, strefowe i finał wojewódzki. W eliminacjach międzyszkolnych powiatu milickiego udział wzięły drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych. Na tym etapie turniej składał się dwóch części: teoretycznej (test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego) i praktycznej, podzielonej na dwie grupy zadań.

Pierwszą grupę stanowiły ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej – tu egzaminatorem była ratownik medyczna pogotowia ratunkowego.

Druga część zadań praktycznych to jazda rowerem po torze przeszkód, wymagająca nie lada umiejętności od uczestników. Za każde ominięcie przeszkody lub nieprawidłowe jej pokonanie, policjanci ruchu drogowego będący członkami turniejowej komisji naliczali punkty karne.

Rywalizacja była ekscytująca i bardzo wyrównania, a ceremonia wręczenia nagród – uroczysta. Wiceprezes Marcin Żmijewski wraz z komendantem Powiatowej Policji w Miliczu, zastępcą  Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz Jarosławem Bełzą i dyrektorem milickiego Gimnazjum Mirosławem Niedbałą wręczyli najlepszym drużynom puchary i dyplomy.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czatkowicach w składzie: Magdalena Smarszcz, Paulina Kazieczko, Daniel Domański i Bartłomiej Stechenbach.

Kolejne miejsca zajęły:

 • II miejsce – SP w Sułowie
 • III miejsce – SP nr 2 w Miliczu
 • IV miejsce – SP w Krośnicach
 • V miejsce – SP w Bukowicach
 • VI miejsce – SP we Wziąchowie Wielkim

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Miliczu w składzie: Julia Majchrzak, Emila Karbowska i Cyprian Karbowski.

Kolejne miejsca zajęły:

 • II miejsce – Gimnazjum we Wróblińcu
 • III miejsce – Gimnazjum w Krośnicach
 • IV miejsce – Gimnazjum w Bukowicach

Organizatorzy wyróżnili również indywidualne osiągnięcia zawodników. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat milicki podczas eliminacji strefowych. Organizatorzy Turnieju - Komenda Powiatowej Policji w Miliczu - podziękowali Zarządowi BS Milicz za wieloletnie wspieranie tej ważnej i ciekawej imprezy.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-12 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1642
1 USD3.6640
1 CHF3.6656
1 GBP4.6137
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej