Uwaga na nieuzasadnione wezwania do zapłaty!

Szanowni Klienci,

otrzymujemy sygnały od Klientów instytucjonalnych, że ponownie dostają oni pisma wysyłane przez CEDGiF – Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczych i Firm. Pisma te wzywają podmioty gospodarcze, w tym naszych Klientów, do dokonania płatności w kwocie 295 zł pod groźbą usunięcia z tej ewidencji (skan pisma do pobrania poniżej).

CEDGiF jest firmą o nazwie bardzo podobnej do CEiDG – Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (gdzie rejestruje się działalność gospodarczą), pod którą się podszywa w celu wyłudzenia od osób prowadzących działalność gospodarczą wpłaty na swoje rachunki.

CEDGiF jest firmą przetwarzającą dane o podmiotach gospodarczych, lecz nic z tego nie wynika dla klientów (wpis w ewidencji tej firmy nie jest obligatoryjny). Nie ma więc potrzeby i konieczności zarówno występowania danej działalności gospodarczej w ewidencji CEDGiF, jak i dokonywania płatności na rzecz tej firmy przez podmioty gospodarcze.

Jednocześnie informujemy, że nasi pracownicy zostali poinstruowani, by zwracać uwagę na wykonywane przez klientów płatności dla CEDGiF i informować ich, że nie są one obligatoryjne.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1691
1 USD3.6858
1 CHF3.6774
1 GBP4.6216
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej