Wielki sukces balu charytatywnego w I LO w Miliczu

Gorące tańce do białego rana, wyborna kuchnia, emocjonujące licytacje, radość i zaskoczenie podczas losowań, pełne śmiechu sesje zdjęciowe – te atrakcje na długo pozostaną w pamięci uczestników balu charytatywnego w I LO w Miliczu, zorganizowanego jak co roku przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców i Bank Spółdzielczy w Miliczu.

255250 

Aula milickiego liceum 6 lutego zgromadziła 110 uczestników balu charytatywnego, który stał się już szkolną i miejską tradycją. Nie zabrakło Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz Rady Rodziców I LO im. Armii Krajowej w Miliczu, członków Zarządu, Rady Nadzorczej i pracowników Banku Spółdzielczego w Miliczu, absolwentów, przyjaciół Szkoły i wszystkich sympatyków „Zielonego Liceum”. Uroczystego otwarcia balu dokonała dyrektor I LO Iwona Lewandowska-Maćkowiak, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzyna Misiak, wicedyrektor I LO Marzena Rokita i przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Walczak.

255252 

Wystrój auli, niezmordowany w zagrzewaniu do zabawy zespół Sensor i wykwintne dania restauracji Libero sprawiły, że mimo prestiżowego charakteru balu atmosfera była daleka od sztywności i pompy.

255253 

Uczestnicy masowo wykupywali losy, a za każdy z nich otrzymywali nagrody ufundowane przez sponsorów. Były to zarówno kosze z alkoholem i słodyczami, zestawy filiżanek, jak i kupony do gabinetu fizjoterapeuty, fryzjera czy kosmetyczki. Wszystkie losy wzięły potem udział w losowaniu dwóch nagród głównych – robota kuchennego marki Zelmer, ufundowanego przez Radę Rodziców, i dwóch stepperów ufundowanych przez Stowarzyszenie Przyjazna Edukacja.

255255

255256

Równie wiele radości gwarantowała wizyta w atelier fotograficznym Łukasza Gościniaka, gdzie wspólne chwile goście mogli uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu. Atrakcją balu stała się też belgijka – widowiskowy taniec w wykonaniu uczniów I LO, którzy do wspólnej zabawy zaprosili potem również gości.

Punktem kulminacyjnym balu była licytacja nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów, wśród których znalazła się m.in. skrzynia wyrobów firmy Tarczyński SA, kosz wyrobów firmy Dziekan, kosz wyrobów i czekoladowy globus firmy Wedel, reprodukcja obrazu Gustava Klimta, obraz olejny wrocławskiego Rynku autorstwa Teodora Globowicza, tempera Izabeli Rokity ukazująca milicki Rynek i główny punkt programu – koszulka wybitnego miliczanina – siatkarza Damiana Wojtaszka z podpisami kadry narodowej polskich siatkarzy, która została wylicytowana za 1250 zł.

255257

255258

Dzięki licytacji udało się uzyskać 6850 zł, a dzięki sprzedaży losów – 4600 zł. Łącznie wraz z zyskiem z biletów zebrano ok. 13 tys. zł. Ubiegłoroczny rekord został więc pobity, a zebrane środki zostaną przeznaczone na modernizację sieci multimedialnej Szkoły.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej