XI Powiatowy Konkurs „Bank Spółdzielczy wczoraj i dziś"

10 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie odbyła się XI edycja Konkursu Powiatowego „Bank Spółdzielczy wczoraj i dziś”. BS Milicz jak co roku był sponsorem nagród i wspierał merytorycznie pracę jury tego konkursu.

W tym roku do konkursu przystąpiły trzy drużyny gimnazjalistów – z Gimnazjum w Sułowie (organizatora konkursu), z Gimnazjum w Bukowicach oraz Gimnazjum w Cieszkowie. W jury zasiedli nauczyciele reprezentujące te szkoły – Renata Pałka, Joanna Dolna i Robert Grobelny, a ze strony Banku Spółdzielczego w Miliczu dyrektor Oddziału w Miliczu p. Marek Drygas oraz odpowiedzialna za marketing i promocję Magdalena Fortuniak. Wszystkich uczestników i jurorów serdecznie powitała dyrektor gimnazjum w Sułowie Krystyna Piosik.

Konkurs obejmował cztery konkurencje: wiedzę o historii polskiej spółdzielczości ze szczególnym uwzględnieniem Banku Spółdzielczego w Miliczu, znajomość pojęć dot. bankowości, wykorzystanie wiedzy o finansach w praktyce oraz umiejętność szybkiego i precyzyjnego liczenia pieniędzy. Współzawodnictwo drużyn było na tyle duże, że niemal każda konkurencja zmieniała ogólne wyniki i wydawało się, że liderem będzie albo drużyna reprezentująca gimnazjum w Bukowicach, albo drużyna gospodarzy.

Paradoksalnie najprostsza okazała się konkurencja z wiedzy o BS Milicz, a najtrudniejsze zadania sprawdzające umiejętność wyliczania oprocentowania i… samo liczenie pieniędzy. Wystarczyło pomylić się o grosz z otrzymanej ponad sześciuset złotowej sumy w bilonie o różnych nominałach, a drużyna straciła jeden punkt.

Właśnie ta ostatnia konkurencja sprawiła, że konkurs wygrała drużyna gospodarzy, a będący dotychczasowym liderem reprezentanci gimnazjum w Bukowicach musieli zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce przypadło drużynie z gimnazjum w Cieszkowie.

Wszystkie  drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Miliczu, nagrodzono również siedmioro uczniów działających w SKO, którzy pomogli w organizacji tego ciekawego konkursu.

Kursy walut

Kursy walut2019-01-15 obowiązuje od godziny: 12:00
1 EUR4.1617
1 USD3.6412
1 CHF3.6669
1 GBP4.6608
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
Referencyjna NBP 1,5
Lombardowa NBP 2,5
więcej