• Płatności masowe

  Płatności masowe

  Usługa identyfikacji przychodzących płatności masowych (IPPM) polega na przetworzeniu, identyfikacji i konsolidacji płatności masowych, kierowanych na rachunek bankowy Klienta, do postaci jednego pliku wynikowego. Plik wynikowy zawiera dane o płatnościach w formacie Elixir umożliwiającym automatyczne wczytanie do systemu finansowo - księgowego Klienta.

  Idea działania usługi Identyfikacji Przychodzących Płatności Masowych opiera się na założeniu, że istnieje jeden rachunek Klienta, na którym wykonywane są wszelkie księgowania płatności dokonywanych przez płatników. Dla każdego płatnika Klienta zostaje przyporządkowany indywidualny „rachunek wirtualny”.

  Rachunek wirtualny to indywidualny, nierzeczywisty 26-cyfrowy numer rachunku bankowego w formacie NRB, który zawiera numeryczny identyfikator płatnika dokonującego płatności przy użyciu dowodów wpłat (poleceń przelewów) na rachunek Klienta.

  Usługa IPPM adresowana jest dla firm i instytucji posiadających:

  • masowych odbiorców produktów i usług
  • podmioty posiadające wielu płatników np. zakłady energetyczne, administratorzy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, urzędy miast i gmin, operatorzy telefonii, Internetu, telewizji kablowych, cyfrowych, firmy usług komunalnych (woda, oczyszczalnie, gaz itp.) szkoły, firmy ubezpieczeniowe itp.
  • dużą liczbę wpłat gotówkowych
  • dużą liczbę jednostek terenowych.

  Zasady funkcjonowania usługi IPPM

  W systemie księgowym Klienta dla każdego płatnika powinien zostać przyporządkowany indywidualny „rachunek wirtualny”. Klient samodzielnie generuje numery „rachunków wirtualnych” dla swoich płatników. 

  System księgowy Klienta generuje faktury, polecenia przelewu lub inne dokumenty dla płatników Klienta. Każdy z tych dokumentów powinien posiadać numer „rachunku wirtualnego” w formacie NRB, jednoznacznie identyfikujący każdego z płatników. Płatnicy Klienta (wierzyciela) dokonują wpłat na rzecz Klienta na wskazany w dokumencie „rachunek wirtualny”.

  W momencie wpływów środków do Banku „rachunek wirtualny” płatnika zamieniany jest na właściwy numer rachunku Klienta i wpłaty księgowane są na rachunek Klienta.

  Informacje o otrzymanych wpłatach zawierające identyfikatory płatnika są zapisywane na rachunku Klienta, a następnie Klient ma możliwość wygenerowania danych o płatnościach do pliku Elixir poprzez system eCorpoNet. Otrzymane dane Klient może wczytać do systemu finansowo-księgowego.

  Dlaczego warto?

  zautomatyzowanie identyfikacji płatników

  możliwość monitorowania płatności swoich klientów

  szybka identyfikacja zaległych płatności

  systematyzacja i ewidencja wpływów

  efektywna kontrola spływu należności

  zautomatyzowanie transferu danych eksploatowanych z Banku do systemu finansowo- księgowego Klienta

  Bank Spółdzielczy w Miliczu

  ul. Trzebnicka 7, 56-300 Milicz

  71 38 40 280
  71 38 40 081

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  www.bsmilicz.com.pl

  Znajdziesz nas też tutaj