• Aktualności
  • Kolejne spotkanie przedsiębiorców w ramach I Ligi Biznesu

Kolejne spotkanie przedsiębiorców w ramach I Ligi Biznesu

08-12-2023

W środę 6 grudnia w Centrali naszego Banku odbyło sie kolejne spotkanie z przedsiębiorcami w ramach I Ligi Biznesu. Dzięki transmisji online miliccy przedsiębiorcy mogli wysłuchać prelekcji pt. ESG w biznesie - co i jak komunikować. Prelekcję wygłosił dr Łukasz Kurowski - ekspert ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajmujący się tematyką ESG. Uczestnicy prelekcji mogli zadawać mu pytania albo bezpośrednio - za pośrednictwem kamery - albo poprzez czat. 15 grudnia zainteresowani przedsiębiorcy mogą dodatkowo wziąć udział w konsultacjach, by bezpośrednio omówić problemy związane z działalnością swojej firmy.

IMG 3501

IMG 3504

Skrót ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) to opis działań podejmowanych przez firmy z punktu widzenia ich wpływu na ochronę środowiska (E), dbanie o społeczeństwo (S) i prowadzenie ładu korporacyjnego (G). Dyrektywy unijne w perspektywie najbliższych lat będą wymuszały na firmach składanie raportów, od których zależne będzie zewnętrzne finansowanie ich działalności.

IMG 3520

IMG 3512


„Pierwsza Liga Biznesu” to pierwszy tego typu projekt w Polsce organizowany przez sektor bankowości spółdzielczej we współpracy z Partnerami, którzy w ramach transmisji online dzielą się swoją wiedzą ekspercką. Projekt prowadzi Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, którego nasz Bank jest Członkiem. W Projekt zaangażowani są Partnerzy:
• Fundacja Polska Bezgotówkowa
• Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor
• Szkoła Główna Handlowa w Warszawie


Spotkanienu było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń na tematy biznesowe.

Znajdziesz nas też tutaj